KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15564028

nr 1556 4028

Olle Wilner

(1915-1997), Sverige

Oljemålning, Man på gata. Signerad, numrerad -49. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 56x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm

Olle Wilner, svensk målare född 1915, död 1997.

Utrop:

500 kr

måndag 21 augusti 2023
kl 19:45:50

Olle Wilner

Läs mer om Olle Wilner